Dodatkowe informacje

 • Item Shortcode

  RPWL - Koncert 13.04

RPWL - Koncert 13.04.2019

poniedziałek, 18 marzec 2019 | Napisane przez |

Z dużą radością zapraszamy na współorganizowany przez DIFA koncert naszych wieloletnich przyjaciół:

W sobotę 13.04.2019 o godz. 19:00 w Centrum Kultury Gminy Suchy Las wystąpią

LEBOWSKI i RPWL

Jesteśmy przekonani, że ta ponad 3 godzinna dawka pięknej muzyki i pozytywnej energii na długo pozostanie w Waszej pamięci.

Do zobaczenia.

Dodatkowe informacje

 • Item Shortcode

  Album Wiktora Franko

Album Wiktora Franko "VOL.1"

czwartek, 20 grudzień 2018 | Napisane przez |

Album Wiktora Franko "VOL.1" jest już dostępny w księgarni BOOKAREST - STARY BROWAR - ATRIUM poziom 0, ul. Półwiejska 42 w Poznaniu. http://www.bookarest.pl/

O kolejnych lokalizacjach będziemy Was informować.

 

 

 

Dodatkowe informacje

 • Item Shortcode

  Fotoreportaż z DIFA ARTPARTY

Fotoreportaż z DIFA ARTPARTY

czwartek, 20 grudzień 2018 | Napisane przez |

Fotoreportaż z DIFA ARTPARTY, na której odbył się wernisaż fotografii Wiktora Franko i premiera jego albumu "VOL1" (Aula Artis w Poznaniu, 17.11.2018.)

 

 

 

 

Dodatkowe informacje

 • Item Shortcode

  DIFA Party po raz drugi

DIFA Party po raz drugi!

wtorek, 02 październik 2018 | Napisane przez |

Już 17 listopada w wyjątkowych wnętrzach Auli Artis czeka nas wyjątkowy wieczór. Swoją premierową płytę zaprezentuje jeden z najciekawszych polskich zespołów prog-rockowych, Lebowski, a zdjęcia z debiutanckiego albumu pokaże utalentowany fotograf Wiktor Franko. Wydarzenie symbolicznie inauguruje działalność naszej fundacji na szerszą skalę.

Muzycznie

Galactica – tak zatytułowany jest trzeci krążek szczecińskiej formacji, który będziemy mogli usłyszeć na żywo. Po świetnie przyjętych wydawnictwach Cinematic oraz koncertowym Lebowski Plays Lebowski, które dotarły nawet do Ameryki Południowej czy Kanady, zespół zaszył się w studiu nagraniowym, by w spokoju pracować nad nowymi kompozycjami. Podobnie jak wcześniej, efekt ich prac sytuuje się gdzieś pomiędzy klasycznym rockiem progresywnym, rozbudowaną elektroniką a muzyką elektroniczną. Aby album brzmiał jeszcze bardziej eklektycznie, kwartet zaprosił do współpracy utalentowanych gości, w tym legendę światowego jazzu – trębacza Markusa Stockhausena. To właśnie z niemieckim instrumentalistą panowie nagrali promujący wydawnictwo singiel „Goodbye My Joy”. Utwór przez siedemnaście tygodni utrzymywał się na Liście Przebojów Programu Trzeciego.

Fotograficznie

Mimo tego, że za obiektywem pracuje profesjonalnie już kilkanaście lat, dopiero teraz Wiktor Franko wydaje swój debiutancki, drukowany album. Może to i dobrze – „VOL.1” ukazuje, jak dojrzałym i wszechstronnym fotografikiem jest pochodzący z Kielc artysta. Ma na koncie publikacje w angielskich, francuskich, amerykańskich czy chińskich wydawnictwach. Jego zdjęcia znalazły się na okładkach płyt polskich wykonawców takich jak Dikanda, TAU czy… Lebowski, portretował Darię Zawiałow oraz Anitę Lipnicką, ale równie dobrze sprawdza się w komercyjnych projektach. Wydana w eleganckiej formie książka dokumentuje dotychczasowe prace Wiktora, będąc swoistą podróżą uzupełnioną o muzyczne i literackie inspiracje. 17 listopada będzie można kupić jej egzemplarz z podpisem, ale także zobaczyć fotografie wydrukowane na większym formacie. 

Zapraszamy!

Dodatkowe informacje

 • Item Shortcode

  Premiera albumu Wiktora Franko

Premiera albumu Wiktora Franko

wtorek, 02 październik 2018 | Napisane przez |

Po kilkunastu latach aktywnej, artystycznej działalności nadszedł ten upragniony moment. Miło nam poinformować, że trwają intensywne prace nad wydaniem debiutanckiego, drukowanego albumu ze zdjęciami naszego podopiecznego, Wiktora Franko.

"VOL. 1" to podsumowanie dotychczasowego portfolio jednego z najzdolniejszych polskich fotografików. Znajdują się tam zarówno dobrze znane cykle, jak i niepublikowane jeszcze wcześniej fotografie czy polaroidy. Ponad sto zdjęć zostało posegregowanych według specjalnego klucza, w którym dużą rolę odgrywają inspiracje Wiktora - cytaty z literatury oraz muzyki.

Album został wydany w eleganckiej, introligatorskiej formie, która eksponuje artystyczny charakter prac. Wydawnictwo pojawi się w sprzedaży w limitowanej liczbie. Jego dystrybucja planowana jest w księgarniach artystycznych, na oficjalnej stronie artysty oraz podczas DIFA Art Party, które organizujemy już 17 listopada.

Dodatkowe informacje

 • Item Shortcode

  Julia Sawicka Project - Kolędy

Julia Sawicka Project - Kolędy

wtorek, 02 październik 2018 | Napisane przez |

 Rodzime kolędy - tak często i gęsto brane na warsztat przez różnych artystów - raczej nie powinny już zaskoczyć. Niespodzianka może się jednak zdarzyć, gdy za przygotowanie ich nowej wersji weźmie się Julia Sawicka wraz ze swoim projektem. Na albumie znalazło się siedemnaście klasycznych melodii ("Mizerna cicha", "Lulajże Jezuniu", "Oj, maluśki, maluśki" czy "Jezus malusieńki"), które zostały przygotowane w co najmniej nietypowych aranżacjach. Znane Polakom z dzieciństwa piosenki nabrały jazzowej, folkowej albo country mocy, która doskonale współgra z charakterystycznym głosem wokalistki. Bogate instrumentarium (pianino, trąbka, saksofon, ale także lira, sitar albo akordeon) unaocznia zainteresowanie artystki dojrzałym i świadomym kompozytorstwem. 

Płyta wydana została w unikalnej, ręcznie robionej i zszywanej okładce z wytłoczonymi ornamentami i zapachem piernika. Forma rękodzieła artystycznego doskonale komponuje się z muzyczną zawartością tego wyjątkowego wydawnictwa. Autorem projektu jest poznański artysta Paweł Młodkowski.

Dodatkowe informacje

 • Item Shortcode

  Julia Sawicka Project - Fields of Soul

Julia Sawicka Project - Fields of Soul

wtorek, 02 październik 2018 | Napisane przez |

Bywa, że próby zmierzenia się z klasykami pokroju Stinga spełzają na niczym. A jednak Julii Sawickiej, jednej z bardziej utalentowanych rodzimych wokalistek, udało się zaprezentować kultowe utwory w nowej i zaskakującej aranżacji. Do tak sztandarowych piosenek jak "Mad About You" czy "Fields of Gold", ale i mniej znanych kompozycji słynnego Anglika artystka postanowiła podejść... na jazzowo. Piosenkarka zebrała na tę okazję wyjątkowy zespół, w skład którego wszedł niemiecki trębacz Hans Peter Salentin, saksofonista Tomasz Pruchnicki, pianista Krzysztof Dys czy perkusista Marcin Jahr. Powstała formacja wyłuskała z partytur jeszcze więcej subtelnej delikatności i szczerych emocji. 

Płyta "Fields of Soul", którą mieliśmy przyjemność wspierać finansowo, pojawiła się na sklepowych półkach jako eleganckie wydawnictwo. Krążek uzupełnia album niezwykłych aerofotografii autorstwa utalentowanego Pawła Młodkowskiego. Materiał został również zaprezentowany na żywo w niezwykłych przestrzeniach: krótka trasa koncertowa obejmowała Filharmonię Śląską, Filharmonię Poznańską czy Studio Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie. Projekt został entuzjastycznie przyjęty przez odbiorców i dziennikarzy.

Dodatkowe informacje

 • Item Shortcode

  SKICKI-SKIUK - Chrarumimia

SKICKI-SKIUK - Chrarumimia

wtorek, 02 październik 2018 | Napisane przez |

Z dumą wspieramy debiutancką płytę młodego, obiecującego kwartetu jazzowego SKICKI-SKIUK. Jak sami opowiadają o sobie, nie są klasycznym zespołem, a wychodzącymi poza stereotyp jazzowymi pingwinami z Madagaskaru. Grupa ma na koncie liczne wyróżnienia na prestiżowych konkursach, jak choćby Grand Prix Konkursu na Indywidualność Jazzową 52. Festiwalu Jazz nad Odrą w 2016. To właśnie tam odkrył ich wybitny polski pianista, Leszek Możdżer, który wspierał artystów w drodze do nagrania pierwszego albumu, a następnie zaznaczył na nim swoją obecność w kawałku "Mr. O". 

Chrarumimia, bo tak swój materiał zatytułowali panowie, to osiem piosenek utrzymanych w duchu nowoczesnego, przełamującego ramy gatunkowe jazzu. W nierzadko improwizowanych utworach saksofon łączy się z gitarą, perkusją czy kontrabasem. Powstała całość brzmi świeżo, eklektycznie i udowadnia, że najpiękniejsze rzeczy w muzyce dzieją się poza obowązującymi schematami. 

 

Dodatkowe informacje

 • Item Shortcode

  Fundacja Wspierania Kultury

Lebowski Galactica

wtorek, 02 październik 2018 | Napisane przez |

Wielkimi krokami zbliża się premiera najnowszego, trzeciego albumu grupy Lebowski. Mamy przyjemność współfinansować stworzenie tego wydawnictwa i współkoordynować prace związane z jego powstawaniem. 

Na krążku znajdzie się dziewięć premierowych utworów, w tym znany z Listy Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia Goodbye My Joy. Podobnie jak na wcześniejszych materiałach, formacja bez reszty zanurza się w obszarach rocka progresywnego, ilustracyjnej elektroniki i instrumentalnych improwizacji. Aby jeszcze mocniej zatracić się w tym klimacie, kwartet zaprosił do współpracy znakomitych gości, w tym legendę europejskiego jazzu, niemieckiego trębacza Markusa Stockhausena. 

Za okładkę wydawnictwa - charakterystyczne zdjęcie astronautki w hełmie - odpowiada Wiktor Franko, z którym również współpracujemy. To nie pierwszy raz, gdy nasi podopieczni łączą szyki - fotograf już wcześniej zajmował się warstwą wizualną wydawnictw Lebowskiego. 

 

Dodatkowe informacje

 • Item Shortcode

  DIFA Art Party

DIFA Art Party

sobota, 25 listopad 2017 | Napisane przez |

Cieszymy się, gdy raz na jakiś czas możemy spotkać się ze wszystkimi przyjaciółmi, którzy nas wspierają i zaprezentować im artystów, z którymi współpracujemy. Taka jest idea DIFA Art Party - cyklicznych, zamkniętych przyjęć, w których główną rolę gra dobra atmosfera, sztuka oraz muzyka. 

Pierwsza edycja wydarzenia odbyła się 25 listopada 2017 roku w urokliwych przestrzeniach poznańskiej Concordii Design. Impreza symbolicznie zainaugurowała działalność naszej fundacji. Za muzykę na żywo odpowiadał zespół Sneak a Peak. O DJ-ską stronę wieczoru zadbał Tomek Osses i DJ King of Disco, a goście mogli spróbować autorskiego menu szefa kuchni Concordii, Tomasza Olewskiego. Nasi przyjaciele i partnerzy mogli przy okazji zobaczyć wystawę fotografii Wiktora Franko.

 

 

© 2022 Fundacja Wspierania Kultury DIFA - KRS 0000680309